טלפון : 073-7051480 | כתובת:בר כוכבא 23 בני ברק

תביעות שלום בית

 בדומה לתביעת גירושין, כך גם תביעה לשלום בית נתונה לסמכותו של בית הדין הרבני בלבד (לפי חוק שיפוט בתי דין רבניים, ס' 1). לא ניתן להגיש תביעה לשלום בית בבית המשפט האזרחי לענייני משפחה.

מהותה של תביעה לשלום בית היא לאכוף על בן הזוג השני לחזור למערכת יחסים תקינה עם בן זוגו. בן הזוג התובע מצהיר על רצונו להשיב את בת או בן זוגו לחיים של שלום בית, על כל הזכויות והחובות הנובעים מחיי נישואין.

יש הבדל ניכר בין  תביעת שלום בית לבין הסכם שלום בית, אשר נעשה מתוך הסכמה הדדית, כאשר שני הצדדים מצהירים על נכונותם לתת סיכוי נוסף לחייהם המשותפים. תביעה לשלום בית לעומת זאת היא מהלך חד צדדי, שנעשה על יד אחד הצדדים על מנת לשכנע את הצד השני כי מהלך של שלום בית יהיה כדאי ורצוי לשניהם.

יש להדגיש כי פסק דין לשלום בית איננו בר אכיפה. גם אם בית הדין נתן פסק דין המחייב בעל לחזור לחיק אשתו או להפך, אין אפשרות פיזית לכפות את המהלך על הבעל או על האישה, וכל אחד מהצדדים יכול להפר אותו ולהביא את תביעתו לבית הדין לגירושין.

משרדנו מתמחה בניסוח תביעות שלום בית, המוגשת באמצעות צד אחד לעיון בית הדין הרבני, וישמח לסייע לך באם הנך שוקל/ת נקיטת הליך זה למען נסיון הצלת מערכת הנישואין. כמו כן, משרדנו עתיר ניסיון בניסוח הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, אשר במסגרתם הצדדים מסכימים במשותף לנסות ולקיים הליך שלום בית על כל המשתמע מכך ולשוב לחיי נישואין, כאשר אם ניסיון זה לא יצלח אזי ההסכם יהפוך להסכם גירושין ויקל על הצדדים את הדרך לסיים את יחסיהם ברוח טובה ככל הניתן, תוך עיגון ושמירה על זכויותיהם מן העבר ובעתיד.פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם, שם: טלפון:דולפין מערכות חכמות Dolphinsoft intelligent systems