טלפון : 073-7051480 | כתובת:בר כוכבא 23 בני ברק

תביעות אפוטרופסות

האפוטרופוסים הטבעיים של ילדים קטינים הם הוריהם. אפוטרופסות ההורים כוללת חובה לדאוג לצרכי הקטין, לחינוכו וללימודיו, וכן לשמור ולנהל את נכסיו. ההורים רשאים לקבוע את מקום מגוריו של הקטין, ולייצג אותו בערכאות אם מתעורר הצורך בכך. במהלך האפוטרופסות חייבים ההורים - או אם נקבע לקטין אפוטרופוס אחר - לנהוג לטובת הקטין.

במידה שההורים אינם מסכימים ביניהם בענייניו או ברכושו של הקטין, רשאי כל אחד מהם לפנות לבית המשפט ולשטוח את עמדותיו, ובית המשפט יכריע בדבר. אם נקבעה אי-כשרות הורית לאחד ההורים או לשניהם, זכאי בית המשפט להעמיד לילד אפוטרופוס אחר, אחד מבני המשפחה האחרים או  אדם מבחוץ.

לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תשכ"ב-1962, כל אדם יכול לשמש כאפוטרופוס אלא אם כן הוכח ההפך; כל אדם כשר לפעולות משפטיות, אלא אם כן נשללה או הוגבלה כשרות זו בחוק או בפסק דין של שופט. אולם פעולה משפטית של קטין (מי שלא מלאו לו 18) טעונה הסכמת האפוטרופוס שלו, שאם לא כן ניתן לבטלה. בכל מקרה, בית המשפט רשאי לשלול את האפוטרופסות על הקטין או להגבילה.

לא רק קטינים זקוקים לאפוטרופוס שיגן עליהם, אלא גם אנשים שאינם מסוגלים לדאוג לענייניהם, אם בגלל מחלות זקנה, מחלות נפש או פיגור שכלי. בית המשפט רשאי, לבקשת הורה, בן זוג או קרוב אחר, וכן לבקשת היועץ המשפטי לממשלה או נציגו, להכריז על אדם כזה כעל פסול-דין ולמנות לו אפוטרופוס.

אם נתקלתם בבעיה של אפוטרופסות על ילדכם או על קרוב משפחה, במינוי או בשלילת האפוטרופסות, פנו למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ והכוונה משפטית למען הגנה על זכויות ילדכם, בן משפחתכם הזקוק להגנה בשל היותו חסר ישע, ונשמח לסייע ולעמוד לשירותכם בכל עת.פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם, שם: טלפון:דולפין מערכות חכמות Dolphinsoft intelligent systems