טלפון : 073-7051480 | כתובת:בר כוכבא 23 בני ברק

ניהול הליך גישור ויישוב סכסוכים

על מנת להקל על העומס של בתי המשפט ועל בעלי הדין עצמם ולחסוך מהם המתנה ארוכה, ניתנת להם האפשרות לפנות מרצונם להליכה לבוררות או לגישור ולהגיע להסכמה הדדית  עוד לפני הגשת התביעה. גם לאחר שנפתחו הליכים משפטיים, יכולים הצדדים בהסכמה לגשת להליך גישור ולהקפיא הליכים אלו. כמו כן, הערכאה המשפטית מוסמכת להפנות את הצדדים ככל שתמצא לנכון למצות הליך גישור/בוררות טרם המשך ההליכים המשפטיים, והכל בכפוף לסעיף 79 לחוק בתי המשפט.

גישור

הליך הגישור כולל מפגש אחד או כמה מפגשים אשר במהלכם ינסו הצדדים, בסיוע מגשר מוסמך, להגיע לפיתרון או לפשרה שתהיה מוסכמת על שניהם.

הליך גישור מוצלח יוביל בסיומו להסכם ששני הצדדים יקבלו ויתחייבו לכבדו. הגישור הוא הליך מהיר ופשוט בהרבה מן המשפט, ויתרונו בכך שהצדדים מגיעים בעצמם לפתרון מוסכם וזה איננו נכפה עליהם מלמעלה. המגשר יפרוש בפני המתדיינים את כל הפתרונות הקיימים וידבר על השלכותיהם, אך אין לו סמכות לכפות פתרון. הליך הגישור הנו סודי וחסוי.

בוררות

כמו גישור כך גם בוררות מהווה חלופה ליישוב סכסוכים בבית המשפט, באמצעות מפגשים בין הצדדים בהדרכתו ובמעורבותו של גורם שלישי - הוא הבורר. גם בהליך זה  בחירת הבורר, כמו גם קיום ההליך עצמו, צריכה להיקבע על ידי שני הצדדים ב"הסכם בוררות" שעליו הם צריכם לחתום. הבורר, להבדיל מהמגשר, איננו מתפקד כמפשר שמסייע לצדדים להגיע לפתרון הדדי ואינו שומר על ניטרליות, אלא בוחן את הנסיבות של כל מקרה, מגבש דעה ומגיע להכרעה, כמו השופט עצמו.

החלטת הבורר היא סופית והיא יכולה לקבל תוקף של פסק דין במידה שיתקבל, לבקשת הצדדים, אישור של בית משפט.


בכל מה שקשור ליישוב סכסוכים, משרדנו יעזור לכם לבחור באלטרנטיבה המתאימה ביותר בשבילכם, שתחסוך מכם לבזבז משאבים רגשיים וכלכליים ותסייע לכם לסיים את הסכסוך במהירות וביעילות.
                                                                    


פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם, שם: טלפון:דולפין מערכות חכמות Dolphinsoft intelligent systems