טלפון : 073-7051480 | כתובת:בר כוכבא 23 בני ברק

סוגיית משמורת והסדרי ראייה

סוגיית המשמורת על הקטינים הינה סוגיה מהותית ביותר בכל הליך גירושין. ילד ייחשב כקטין עד שימלאו לו 18 שנים, ולפיכך על ההורים מוטלת האחריות לדאוג לצרכיו מכל סוג, הן הפיזיים והן בכלל.

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות סעיף 25 קובע כי טובת הילד להיוותר במשמורת האם עד שימלאו לו 6 שנים, העדפה זו מכונה "חזקת הגיל הרך". אולם מגמות חדשות בפסיקת בתי המשפט מלמדות כי חל מפנה משמעותי באשר להעדפה זו, וזאת אודות לשיח תקשורתי וועדות ממשלתיות (ועדת שניט) אשר מצביעות על צמיחה במעורבות האבות בגידול הילדים במהלך השנים האחרונות, אשר מצריכה בחינה מדוקדקת יותר של טובת כל קטין טרם ביצוע הכרעה אוטומטית באשר לסוגיית המשמורת.

הסמכות לדון בסוגיית המשמורת תלויה גם היא ב"מירוץ הסמכויות", קרי בזהות ההורה אשר יפתח קודם בהליך המשפטי.

במקרים שבהם הערכאה המשפטית הנבחרת  לא תצלח בהובלת הצדדים לכדי הסכמה באשר לסוגיית המשמורת, יופנו הצדדים לבחינת מסוגלות הורית על ידי מכונים פרטיים, או באמצעות מערכת הרווחה הציבורית, שבהם תיבחן השאלה מיהו ההורה המשמורן על בסיס הערכת פסיכולוגים ועו"ס.

חשוב לציין, כי בסופו של דבר לערכאה המשפטית שיקול הדעת ביישום חו"ד המומחים, והעיקרון היחיד אשר ינחה אותה הינו עקרון טובת הילד.

סוגיית המשמורת הינה סוגיה אשר ניתנת לדיון בכל עת ואינה ננעלת לעולם, שכן מדובר בסוגיה מהותית ביותר העשויה להשתנות מעת לעת.

משרדנו מתמחה בניהול וייצוג לקוחות רבים לצורך הסדרת סוגיית המשמורת והסדרי הראייה וישמח לסייע ולעמוד לשירותכם בכל עת.פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם, שם: טלפון:דולפין מערכות חכמות Dolphinsoft intelligent systems