טלפון : 073-7051480 | כתובת:בר כוכבא 23 בני ברק

חטיפות ילדים

חטיפת ילדים למדינה זרה מהווה עבירה פלילית לפי חוק העונשין, ולפיכך אם חטיפה זו בוצעה במסגרת גבולות המדינה, היא תטופל על ידי רשויות החוק המקומיות.

במצב שבו הורה יוצא עם ילדו לחו"ל בניגוד לידיעת והסכמת ההורה האחר, מעשה זה ייחשב לחטיפה ויטופל בהתאם לחוק הבינלאומי ובכפוף ל"אמנת האג", במידה והמדינה שאליה עבר ההורה עם הילד חתומה על אמנה זו.

מהי אמנת האג?

על מנת להתמודד עם סיטואציות קשות כגון חטיפת ילדים, בשנת 1991 חתמה ישראל על "אמנת האג" אשר מהותה מניעת מצב שבו ילד נלקח על ידי הורה אחד למדינה זרה ללא רשות ההורה האחר. אמנה זו מקנה פתרון למדינות החתומות עליה, לפיו אם ילד נחטף בניגוד לרצון ההורה האחר לגבולות מדינה החתומה על אמנת האג, אזי אותה מדינה מחויבת להפעיל את רשויות החוק המקומיות למען השבת הילד למדינה שממנה נחטף, וזאת בכפוף להגשת בקשה להשבת הקטין למדינת המוצא בהתאם לאמנת האג.

חשוב לציין, כי הסיכון לחטיפת ילד גובר כאשר אחד מההורים מחזיק באזרחות זרה, דבר המהווה מבחינתו יתרון לנסוע עם הילד לחו"ל. לפיכך, אם הנכם מצויים בהליך גירושין או שוקלים זאת, על מנת למנוע מראש מצב של חטיפה מומלץ כי כבר בתחילת ההליך תוגש על ידכם בקשה מתאימה להוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ לקטין בבית המשפט לענייני משפחה.

משרדנו מתמחה וערוך למתן טיפול מהיר ומידי לצורך השבת קטין שנחטף, ויעמוד לשירותכם בכל עת תוך מתן ייעוץ משפטי מקיץ מקצועי וליווי אישי.פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם, שם: טלפון:דולפין מערכות חכמות Dolphinsoft intelligent systems