טלפון : 073-7051480 | כתובת:בר כוכבא 23 בני ברק

תביעות הגירה

אחת הבעיות השכיחות והקשות לפתרון בהסכמי גירושין ובמאבקי משמורת על הילדים היא כאשר אחד מבני הזוג מהגר לארץ אחרת ורוצה לקחת אתו את הילדים. בן הזוג שנשאר בארץ יכול להציב "חומת סירוב" כדי למנוע את הוצאת הילדים מהארץ בניגוד להסכמתו.

הגופים שמטפלים בנושא הגירת ילדים מסתמכים על אמנת האג אשר נוסחה בהולנד בשנת 1980, אמנה בינלאומית שקובעת כי ההחלטות החשובות על הילד בענייני משמורת וגירושין ייקבעו אך ורק בארצו המקורית של הילד. האמנה גם מחייבת את כל המדינות החתומות עליה לקבוע כי העברה של הילד ממדינתו למדינה אחרת ללא הסכמת אחד ההורים נחשבת לעבירה חמורה על החוק. החוק מאפשר להורה שנשאר בארץ להגיש בקשה למנוע את יציאת הילד, או במקרה שהדבר כבר נעשה להחזיר את הילד לארצו המקורית.

החוק הישראלי מתחשב בעיקר בטובת הילד, ובודק אם זו איננה נפגעת כאשר הורה מעביר את ילדו למדינה אחרת. חשיבות רבה נודעת להסכמת הצדדים בנושא הגירת הילדים ובהסדרי ביקורים. בהיעדר הסכמה כזאת, מועברת הבעיה אל כותלי בית המשפט לענייני משפחה.

המושג "טובת הילד" הינו מושג גמיש, ועשוי להיקבע גם לפי השיקול הדתי-הלכתי. שיקול זה רואה בטובת הקטין את המשך גידולו וחינוכו לפי ההלכה במדינת ישראל. אך כאשר מדובר בילדים עד גיל שש, השופט מגלה נטייה להשאיר אותם עם אמם, גם אם היא מהגרת לארץ אחרת.

אם ברצונכם להגר עם ילדכם אך התנגדות הצד השני מונעת זאת מכם, או במידה ועומדת בפניכם תביעת הגירה של ילדיכם המשותף בעוד אתם מעוניינים להשאירו בארץ, משרדנו ילווה אתכם לאורך כל התהליך לשם השגת הסכמים והסדרים לטובת הילד והוריו כאחד.פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם, שם: טלפון:דולפין מערכות חכמות Dolphinsoft intelligent systems